Gizem ASAR Kimdir ?

Amatör olarak başladığı köpek eğitimi ve köpekli sporlar dalında, profesyonel adımlarla ilerleyen; birçok başarıya imza atmış, Türkiye'de ilk Müzikli Köpek Gösterisi ( Heelwork to Music ) yapan kadın köpek eğitmenidir.
2008 yılında İzmir'de yapılan En Yetenekli Köpek yarışmasında Golden Retriever cinsi köpeği Bolo ile 50 yarışmacı arasından 3.seçilmiştir.
2010 yılında yine Bolo'yla katıldığı En Güzel Ve En Yetenekli Golden Retriever yarışmasında 1.olarak başarı çıtasını yükseltmiştir.
2012 yılında katıldığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Bolo'yla yarı finale yükselerek kariyerinin ilk adımlarını atmaya başlamıştır; ancak yarı final çekimlerinde Bolo'nun yaşının getirdiği sağlık problemleri sebebiyle yarışmaya devam edememiş, yarışmadan çekilmek durumunda kalmışlardır.
2013 yılında Bolo'yla birlikte girdiği, KIF (Köpek Irkları Ve Kinoloji Fedarasyonu)'ın düzenlediği BH itaat sınavını geçmiştir. Böylelikle Bolo, Türkiye'de 10 yaşında BH sınavını geçen ilk köpek olmuştur.
2013 yılında henüz 1 yaşında olan Border Collie cinsi köpeği Diamond Of Whitecastle Elvis '' Lobo'' ile bir kez daha Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılarak yarı finale kadar yükselmiştir.
2014-2016 yılları arasında Carmen Gösteri Grubu'nun kadrosuna dahil olup Türkiye turnesinde gösterilerini sunmuştur. Şu an Lobo'yla beraber, çeşitli organizasyon ve etkinliklerde aktif olarak yer almaktadır.
2016 yılında Lobo'yla beraber girdikleri KIF’ın düzenlediği BH itaat sınavında 10 yarışmacı arasından 2.olarak başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.
Türkiye'de düzenlenen ulusal ve uluslararası birçok eğitim seminere katılarak kendini geliştirmiş; köpek eğitiminde yeni ve modern metodları uygulayan, Türkiye'nin sayılı kadın köpek eğitmenlerinden biridir.